luq techblog

o tworzeniu słów kilka…

Come back 18 lutego 2012

Filed under: Blog — Łukasz @ 11:32

Come back

Nastał czas powrotu!

 

Jeśli nie liczyć ostatniego wpisy pisanego tak gdzieś w przerwie na kawę, to nie było mnie tutaj od stycznia poprzedniego roku! Ponad rok trwał czas mojej rozłąki z tym blogiem, jednak na tyle go lubię że pomimo dość sporego spadku czasu wolnego postanowiłem do niego powrócić :)

 

Co się zmieniło przez ten rok? Mnóstwo rzeczy!

 

Aktualnie jestem kimś, kim rok temu nie przypuszczałbym że się kiedykolwiek stanę. Zawszę frontend wydawał się mi mniej fajny i wracając myślami do tego czasu powiem, że wtedy uważałem frontendowca jako programistę z niższym skillem. No bo co to jest? – myślałem. HTML, coś tam pacnąć w CSSie, trochę napisać w JSie i tak naprawdę klepiesz kod a nie piszesz nic ciekawego. W końcu od zawsze lubiłem problemy które były wyzwaniem, tak jak np. CaptchaBreak. Dziś już tak nie myślę. A więc stałem się frontend developerem. Natomiast nie zajmuję się pisaniem stron.

 

Mam okazje łączyć moje zamiłowanie do języka JavaScript (zawszę wolałem JSa od PHP) oraz moje zainteresowaniem gameDevem. A więc – tak, piszę gry jak i aplikacje RIA.

 

Czasami są to proste aplikacje marketingowe (konkursy) promujące marki na facebooku. Czasami są to gry marketingowe (Advergaming) podpinane oczywiście pod facebooka, chodź nie widzę przeszkody żeby odpalać je gdzieś indziej. Pracuje też w młodej firmie stawiającej na nowe technologie gdzie tworzymy gry na smartfony w ogólne pojętym HTML5. Ostatecznie – współtworzę zespół pracujący nad dość sporą grą społecznościową tworzoną w HTML5 z wykorzystaniem Node.js po stronie serwera.

 

Naprawdę mnóstwo rzeczy nauczyłem się przez ten rok :]

 

To tyle jeśli chodzi o przywitanie.
Nie pozostaje mi nic innego jak zaproszenie do śledzenia mojego bloga :)

 

PS: zapraszam także na http://frontend.pl/ na którym też od czasu do czasu coś napiszę.

Reklamy
 

2 Responses to “Come back”

  1. Anonim Says:

    chyba kazdy ma życiu taki czas, kiedy nastaje wyhamowanie i odseparowanie sie od tego co było, by skupic sie na tym co jest teraz ;) ale to pozytywny stan :) brak w nim destruktywnych materii :) sinnamonn

  2. luq Says:

    Tak, chyba czasami potrzeba takiej przerwy żeby móc przemyśleć i spokojnie się zastanowić nad tym czy to co się robi ma sens… :)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s